MIĘDZYWODZIE I JEGO
OKOLICZNE ATRAKCJE

Międzywodzie – cicha i spokojna miejscowość położona na wąskim przesmyku lądu na wyspie Wolin. Jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc wypoczynkowych w Polsce. Szerokie piaszczyste plaże i wyjątkowo czyste morze przyciągają corocznie do nas wielu spragnionych odpoczynku z Polski i nie tylko.

Wyjątkowo czyste i szerokie plaże posiadają szereg udogodnień dzięki którym każdy będzie mógł bez przeszkód korzystać z dobrodziejstw wypoczynku na wodą.

Międzywodzie dzięki swojemu niepowtarzalnemu położeniu (od północy wody Bałtyku od południa Zalew Kamieński od zachodu Woliński Park Narodowy) jest idealnym miejscem dla tych wszystkich którzy kochają przyrodę i wypoczynek na jej łonie.

Międzywodzie to istny raj dla żeglarzy przystań jachtowa znajduje się zaledwie 200 m od naszego pensjonatu, można z niej odbywać rejsy zarówno po morzu jak i poprzez zalew i rzekę dotrzeć do wód Zalewu Szczecińskiego z jego niezwykle atrakcyjnymiterenami żeglarskimi.

Po dniu pełnym wrażeń na plaży miło jest spędzić popołudnie w jednym z wielu barów i restauracji położonych zarówno nad samym morzem jak i pośród uliczek Międzywodzia. Każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie dzieci miejsca do gier i zabaw, dorośli do spotkań, tańców i nocnych zabaw.

Kamień Pomorski to jedna z najstarszych miejscowości regionu, szereg zabytkowych budowli wraz z przepiękną Katedrą to niezwykle interesujące miejsce na wypad w wolnych chwilach od plażowania, można do niej dotrzeć stateczkiem kursującym latem miedzy Kamieniem a Dziwnowem i Międzywodziem.

Położona 3 km od Międzywodzia miejscowość Dziwnów łączy niezwykłym zwodzonym mostem naszą wyspę z resztą kraju, możecie tu Państwo wsiąść na statki które odbywają wycieczki po morzu.

Centralna część wyspy to dziewiczy krajobraz wzniesień pokrytych pięknymi lasami bukowymi i sosnowymi pośród których jak szafiry lśnią przepiękne jeziora, to obszar Wolińskiego Parku Narodowego kuszący bogactwem zwierzyny jak i różnorodnością roślinności.

Teren Wolińskiego Parku Narodowego to miejsce gdzie można spotkać w specjalnie wydzielonych rezerwatach tak rzadkie zwierzęta jak żubr czy też orzełbielik. Istnieje tu także wiele stanowisk z niepowtarzalną roślinnością niespotykaną w innych miejscach Polski.

Międzyzdroje – letnia stolica Pomorza Zachodniego, niezwykły kurort ze 150-letnią tradycją, gdzie znajduje się piękna promenada nadmorska, niezwykłe molo do którego przybija statek wycieczkowy ze Świnoujścia, nieopodal znajdują się punkty widokowe na stromym ponad 100 metrowym wybrzeżu klifowym z których rozpościera się wspaniały widok na całą Zatokę Pomorską wraz z wieloma wyspami po stronie Niemiec.

Świnoujście niezwykłe miasto położone na. dwóch wyspach połączonych ze sobą transportem promowym to kolejna atrakcja regionu, najwyższa nad Bałtykiem latarnia, port morski, Park zdrojowy, piękna plaża z zawsze ciepłą wodą i położona nieopodal granica z Niemcami sprawiają, że jest to idealne miejsce na jednodniowe wypady wycieczkowe z Międzywodzia.